Gaziosmanpaşalı Kadınlarla Güçlü Yarınlara

Sanatçı Sabahat Aslan’ın sahne aldığı konserde, ülkemizin zengin coğrafyasından kadınlara ilişkin türküler seslendirilerek kardeşlik, birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da etkinlik alanına gelerek, kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. Konser sonrasında ise Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından kadınlara fidan hediye edildi.

“TÜM KADINLARIMIZIN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLUYORUM” Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladığını belirten Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Böylesine anlamlı bir günde sizlerle bir arada olmak, mutluluk ve onur verici. Ben hepinize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Kadın, hayatımızın her anını süsleyen, her anına güzellik katan, her anını değerlendiren, toplumun her kesiminde değer bulan, karşılık bulan ülkemizin çok değerli hanımlarını yürekten tebrik etmek istiyorum. Çünkü; Türkiye’de özellikle son yıllarda, ülkemiz kadınlarla birlikte çok daha aydınlık geleceğe emin adımlarla yürüyor. Bu bakımdan 15 Temmuz mücadelesinde göğsünü, kendisinde hiçbir silah dahi olmadan, hiçbir savaş tecrubesi bile olamadan, tankı bile göremeden uçağa siper eden Türk kadınlarımızı kutluyorum. Çünkü; tüm dünyaya insanlık dersi verdi. Tüm dünyaya vatan sevgisi, vatan aşkı, millet sevgisi, bayrak sevgisi ne demek olduğunu gösterdi” diye konuştu.


15 Temmuz Gazileri Gaziosmanpaşa'da...

GOPARK Grand Salon'da 5 Temmuz Fotoğraf Sergisi ve Etkinliği Düzenledi.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi ve Gaziosmanpaşa’nın Vatan Nöbeti Kalbi Yorumlar Kitabı için tanıtım programı düzenledi. Programa Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Hüseyin Bürge ve Ahmet Hamdi Çamlı, AK Parti Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Kaymakam Yaşar Karadeniz, 15 Temmuz Şehit Yakınları ve Gaziler Derneği Başkanı Musa İlhan, tankın önüne yatan kahramanlardan gazi Metin Doğan, üzerinden 2 tank geçen kahraman gazi Sabri Ünal ile kolunu kaybeden gazi Üzeyir Civan konuk olarak katıldı.

BAKAN EROĞLU: “DÜNYA TARİHİNE GEÇEN KAHRAMANLIK”

Programın açılış konuşmasını yapan Bakan Eroğlu, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin sadece bir darbe değil Türkiye’yi bölme planı olduğunu söyledi. 15 Temmuz akşamı milletin göstermiş olduğu kahramanlığın tüm dünyada kayıtlara geçtiğini aktaran Eroğlu, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Alçak terör örgütü FETÖ bir darbe girişiminde bulundu. Bu sadece bir darbe girişimi değil, milleti bölme, parçalama hatta Türkiye’yi işgal etme girişimiydi. Arkasında kimler var onu milletimiz biliyor. Tarihimizde en kanlı darbe girişimi FETÖ alçağının girişimidir. Kanlar aktı ama milletimizin kahramanlığı, Cumhurbaşkanımızın cesareti neticesinde darbe girişimi püskürtüldü. Allah hepsinden razı olsun. Çok önemli bir badire atlatıldı. Ama milletimizin yazdığı bu destan sadece tarihimize değil dünya tarihine bir kahramanlık destanı olarak geçti. Bundan böyle hiç kimse bir darbe girişimini rüyasında bile göremeyecektir. Çünkü milletimiz var.”

BAKAN USTA: "GAZİLER ÖNEMLİ AKTÖR"

Gaziosmanpaşa Belediyesi Başkanı Hasan Tahsin Usta ise 15 Temmuz’u gelecek nesillere aktarmada, 15 Temmuz akşamı gazi olanların önemli rol oynayacağını ifade ederek, “Kuşkusuz o gece önemli ama bu duyguları geleceğe taşımalıyız. Tıpkı Çanakkale Savaşı’nı yüzyıl sonra nasıl çok daha büyük bir coşkuyla kutlamak zorunda hissediyorsak 15 Temmuz gecesini gazilerimizle beraber gelecek nesillere taşımak zorundayız. O bakımdan gaziler bizim için en önemli aktörlerdir. Onlar o yaşadığı anları ülkemizin değişik noktalarında yayarak taşımak zorunda. Biz de onlara aracılık ediyoruz.” dedi.

Programda 15 Temmuz gecesi sergiledikleri tavırla hem milletin gönlünde taht kuran, hem de gazi olarak tarihe geçen isimler, o gece yaşadıklarını anlattı. 15 Temmuz gecesiyle ilgili bilinmeyen detayları anlatan gazilerin konuşmaları vatandaşlar tarafından sık sık alkışlarla kesildi.

Törende 15 Temmuz gazilerine Bakan Eroğlu, Başkan Usta ve protokol üyeleri tarafından plaket takdim edildi. Programda ayrıca tüm katılımcılara Gaziosmanpaşa'nın Vatan Nöbeti Kalbi Yorumlar kitabı dağıtıldı.


Evlilik Fuarının Yıldızı GOPARK

Bu yıl 13'üncüsü düzenlenen Evlilik Dünyası Fuarı, 160 firmanın katılımıyla Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlendi.

Fuarde en çok ilgiyi ise İstanbul'un gözde tesislerinden olan Düğün, Toplantı, Cafe Salonları hizmeti veren GOPARK çekti.

Fuar, evlilik sektöründeki gelişmeleri ve yeni trendleri görme imkanı sağladı. Yeni evlenecek çiftlerin yeni trendleri yakından görmesine olanak sağlayan fuarda defileler, dans gösterileri, düğün orkestraları, kına şovları, davetiyeler, nikah şekerleri ve gelinlik modelleri yer aldı.

Yaklaşık 22 farklı iş kolunu kapsayan evlilik sektörü, her yıl evlenen çiftlerin ve sektöre katılan yeni firma sayısının artması ile birlikte giderek büyüyen bir endüstri haline dönüştü. Ortalama 8 milyarlık bir hacme ulaşan evlilik sektöründe, her yıl birçok firma pastadan pay almak için rekabet ediyor. Sektördeki büyüme, sektör oyuncuları ve tüketicilerini düzenli olarak bir araya getiren Evlilik Dünyası Fuarı’nı da etkileyerek fuarın önemini her yıl daha da arttırmakta./p>

Bugüne kadar 450 binden fazla çifte evlilik sürecinde rehberlik eden Evlilik Dünyası, gelinlikten davetiyeye, ayakkabıdan pastaya, düğün mekânından organizasyona kadar farklı iş kollarından temsilcileri bir araya getirerek 13. kez ziyaretçisine güvenli ve avantajlı alışveriş yapma imkânı sundu. Sadece düğün gününe yönelik firmaları değil, ev hazırlığı sürecinde ihtiyaç duyulabilecek ürün gruplarıyla yeni firmaları da ziyaretçiyle buluşturan fuar, 2015 yılında da zengin ürün ve hizmet yelpazesiyle evlenecek çiftlerin hizmetindeydi


GOPARK Gaziosmanpaşa'yı Türkiye'nin Vitrinine Çıkarttı.

GOPARK Bölgenin ve Gaziosmanpaşa'nın marka değerini yükseltti.

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı "Evlilik Dünyası Fuarı" gibi ilginç bir fuara ev sahipliği yaptı. Fuara Türkiye ve İstanbul'un seçkin işletmeleri ve markalarından oluşan 160 firma katıldı. Bunların arasında ünlü oteller, fotoğraf, davetiye evleri, gelinlikçiler, moda evleri, bazı ünlü mekanlar yer aldı.

Bu seçkin markaların içinde yine bölgeden tanıdığımız GOPARK'ta yer aldı. İlginin yoğun olduğu GOPARK burada işletmeyi Türkiye ve İstanbul'a yeniden tanıtırken, kendi marka değerinin yanında; Gaziosmanpaşa ve bölgenin marka değerinide yükseltti.

Bazı ziyaretçiler GOPARK standından düğün ve organizasyonları için rezervasyonlar yaptırdı. Bazıları tesisleri yerinde görmek için randevu aldı, bazılarıda anketleri doldurarak bilgilendirilmek istediklerini ifade ettiler.


|<1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9>|

Adres: Merkez Mh. Eyüp Cd. No: 3 34245 Gopark Tesisleri
Gaziosmanpaşa / İSTANBUL
Tel: (0212) 614 43 17 • Faks: (0212) 614 49 48