İçişleri Bakanı Soylu Gaziosmanpaşa'da

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu gün Gaziosmanpaşa'da önce miting yaparak halk ile buluştu sonrasında Gopark Grand Salonda İş adamları ve Sivil Toplum Örgütleri ile buluştu.

İçişleri Bakanı Soylu Gopark Grand Salonda Gaziosmanpaşa' nın "STK" ve Kanaat Önderleri ile buluşup güçlü ve kudretli bir TÜRKİYE için 16 Nisan' da yaplıcak oylan Anayasa referandumunda evet dememiz için bir çok sebep var diyerek konuşmasına devam etti.

Bakan Soylu TÜRKİYE Yüz Yıllardır Dünya' nın ve Bölgenin neresinde olursa olsun haksızlığa zulme uğrayan DİNİ, MEZHEBİ ve SİYASİ görüşü ne olursa olsun herkese kucak açtı, Herkesin yardımına koştu bu yardımlar kimi zaman madden kimi zaman manen hep oldu ve halen daha bu yardımlarımızı sürdürüyoruz dedi.

Bakan Soylu CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu benim söylemek istediğim ve söyleyemediklerimi söyleyerek inan AK Parti Hükümetinin neden referandumda EVET dememiz gerektiğini daha iyi anlatıyor Kılıçdaroğlu bir radyo programında düşün bir ülkenin Başbakanı başka partiden Cumhurbaşkanı başka bir partiden ozaman ne olur kaos olur diyerek referandumun ve Anayasa değişikliğinin ne kadar gerekli olduğunu görüyorsunuz dedi.

Bakan Soylu güçlü TÜRKİYE icin Güçlü bir yönetime ihtiyaç var bunun için 16 Nisan'da yapılacak olan referandumu anlatmak için Gaziosmanpaşa' da şu an konuşuyor.

Haber. Foto. Yalçın Arıcı


Gaziosmanpaşalı Kadınlarla Güçlü Yarınlara

Sanatçı Sabahat Aslan’ın sahne aldığı konserde, ülkemizin zengin coğrafyasından kadınlara ilişkin türküler seslendirilerek kardeşlik, birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da etkinlik alanına gelerek, kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. Konser sonrasında ise Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından kadınlara fidan hediye edildi.

“TÜM KADINLARIMIZIN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLUYORUM” Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladığını belirten Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Böylesine anlamlı bir günde sizlerle bir arada olmak, mutluluk ve onur verici. Ben hepinize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Kadın, hayatımızın her anını süsleyen, her anına güzellik katan, her anını değerlendiren, toplumun her kesiminde değer bulan, karşılık bulan ülkemizin çok değerli hanımlarını yürekten tebrik etmek istiyorum. Çünkü; Türkiye’de özellikle son yıllarda, ülkemiz kadınlarla birlikte çok daha aydınlık geleceğe emin adımlarla yürüyor. Bu bakımdan 15 Temmuz mücadelesinde göğsünü, kendisinde hiçbir silah dahi olmadan, hiçbir savaş tecrubesi bile olamadan, tankı bile göremeden uçağa siper eden Türk kadınlarımızı kutluyorum. Çünkü; tüm dünyaya insanlık dersi verdi. Tüm dünyaya vatan sevgisi, vatan aşkı, millet sevgisi, bayrak sevgisi ne demek olduğunu gösterdi” diye konuştu.


15 Temmuz Gazileri Gaziosmanpaşa'da...

GOPARK Grand Salon'da 5 Temmuz Fotoğraf Sergisi ve Etkinliği Düzenledi.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi ve Gaziosmanpaşa’nın Vatan Nöbeti Kalbi Yorumlar Kitabı için tanıtım programı düzenledi. Programa Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Hüseyin Bürge ve Ahmet Hamdi Çamlı, AK Parti Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Kaymakam Yaşar Karadeniz, 15 Temmuz Şehit Yakınları ve Gaziler Derneği Başkanı Musa İlhan, tankın önüne yatan kahramanlardan gazi Metin Doğan, üzerinden 2 tank geçen kahraman gazi Sabri Ünal ile kolunu kaybeden gazi Üzeyir Civan konuk olarak katıldı.

BAKAN EROĞLU: “DÜNYA TARİHİNE GEÇEN KAHRAMANLIK”

Programın açılış konuşmasını yapan Bakan Eroğlu, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin sadece bir darbe değil Türkiye’yi bölme planı olduğunu söyledi. 15 Temmuz akşamı milletin göstermiş olduğu kahramanlığın tüm dünyada kayıtlara geçtiğini aktaran Eroğlu, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Alçak terör örgütü FETÖ bir darbe girişiminde bulundu. Bu sadece bir darbe girişimi değil, milleti bölme, parçalama hatta Türkiye’yi işgal etme girişimiydi. Arkasında kimler var onu milletimiz biliyor. Tarihimizde en kanlı darbe girişimi FETÖ alçağının girişimidir. Kanlar aktı ama milletimizin kahramanlığı, Cumhurbaşkanımızın cesareti neticesinde darbe girişimi püskürtüldü. Allah hepsinden razı olsun. Çok önemli bir badire atlatıldı. Ama milletimizin yazdığı bu destan sadece tarihimize değil dünya tarihine bir kahramanlık destanı olarak geçti. Bundan böyle hiç kimse bir darbe girişimini rüyasında bile göremeyecektir. Çünkü milletimiz var.”

BAKAN USTA: "GAZİLER ÖNEMLİ AKTÖR"

Gaziosmanpaşa Belediyesi Başkanı Hasan Tahsin Usta ise 15 Temmuz’u gelecek nesillere aktarmada, 15 Temmuz akşamı gazi olanların önemli rol oynayacağını ifade ederek, “Kuşkusuz o gece önemli ama bu duyguları geleceğe taşımalıyız. Tıpkı Çanakkale Savaşı’nı yüzyıl sonra nasıl çok daha büyük bir coşkuyla kutlamak zorunda hissediyorsak 15 Temmuz gecesini gazilerimizle beraber gelecek nesillere taşımak zorundayız. O bakımdan gaziler bizim için en önemli aktörlerdir. Onlar o yaşadığı anları ülkemizin değişik noktalarında yayarak taşımak zorunda. Biz de onlara aracılık ediyoruz.” dedi.

Programda 15 Temmuz gecesi sergiledikleri tavırla hem milletin gönlünde taht kuran, hem de gazi olarak tarihe geçen isimler, o gece yaşadıklarını anlattı. 15 Temmuz gecesiyle ilgili bilinmeyen detayları anlatan gazilerin konuşmaları vatandaşlar tarafından sık sık alkışlarla kesildi.

Törende 15 Temmuz gazilerine Bakan Eroğlu, Başkan Usta ve protokol üyeleri tarafından plaket takdim edildi. Programda ayrıca tüm katılımcılara Gaziosmanpaşa'nın Vatan Nöbeti Kalbi Yorumlar kitabı dağıtıldı.


Evlilik Fuarının Yıldızı GOPARK

Bu yıl 13'üncüsü düzenlenen Evlilik Dünyası Fuarı, 160 firmanın katılımıyla Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlendi.

Fuarde en çok ilgiyi ise İstanbul'un gözde tesislerinden olan Düğün, Toplantı, Cafe Salonları hizmeti veren GOPARK çekti.

Fuar, evlilik sektöründeki gelişmeleri ve yeni trendleri görme imkanı sağladı. Yeni evlenecek çiftlerin yeni trendleri yakından görmesine olanak sağlayan fuarda defileler, dans gösterileri, düğün orkestraları, kına şovları, davetiyeler, nikah şekerleri ve gelinlik modelleri yer aldı.

Yaklaşık 22 farklı iş kolunu kapsayan evlilik sektörü, her yıl evlenen çiftlerin ve sektöre katılan yeni firma sayısının artması ile birlikte giderek büyüyen bir endüstri haline dönüştü. Ortalama 8 milyarlık bir hacme ulaşan evlilik sektöründe, her yıl birçok firma pastadan pay almak için rekabet ediyor. Sektördeki büyüme, sektör oyuncuları ve tüketicilerini düzenli olarak bir araya getiren Evlilik Dünyası Fuarı’nı da etkileyerek fuarın önemini her yıl daha da arttırmakta./p>

Bugüne kadar 450 binden fazla çifte evlilik sürecinde rehberlik eden Evlilik Dünyası, gelinlikten davetiyeye, ayakkabıdan pastaya, düğün mekânından organizasyona kadar farklı iş kollarından temsilcileri bir araya getirerek 13. kez ziyaretçisine güvenli ve avantajlı alışveriş yapma imkânı sundu. Sadece düğün gününe yönelik firmaları değil, ev hazırlığı sürecinde ihtiyaç duyulabilecek ürün gruplarıyla yeni firmaları da ziyaretçiyle buluşturan fuar, 2015 yılında da zengin ürün ve hizmet yelpazesiyle evlenecek çiftlerin hizmetindeydi


|<1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8>|

Adres: Merkez Mh. Eyüp Cd. No: 3 34245 Gopark Tesisleri
Gaziosmanpaşa / İSTANBUL
Tel: (0212) 614 43 17 • Faks: (0212) 614 49 48