Gaziosmanpaşa da Geleceğin Mucitleri Yetişecek ''ROBOGOP''

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, önümüzdeki yıldan itibaren birinci sınıftan 12’inci sınıfa kadar kodlama eğitimini vereceklerini belirterek, “Kodlama eğitimi şu bakımdan daha önemlidir; geleceğin dili, teknolojinin dili kodlama eğitiminden geçiyor. İnşallah biz de evlatlarımıza daha iyi bir eğitim vermek istiyoruz” dedi.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçedeki bilgi evlerinde eğitim gören öğrencilere yönelik bilişim ve yazılım eğitimlerinin verileceği ROBOGOP Projesi hazırlandı. Gopark Grand Salonda düzenlenen proje lansmanına; Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Şahin Pirdal, ilçede eğitim gören çok sayıda öğrenci ve öğretmen katıldı. Türkiye’nin bilişim alanında üretimini artırması ve lider ülke olabilmesi, çocukların analitik düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmek amacıyla hazırlanan ROBOGOP Projesi’nde; ilçedeki bilgi evlerinde eğitim gören 7-15 yaş arası 5 bin çocuğa kodlama, robotik ve üç boyutlu tasarım gibi alanlarda uygulamalı eğitim verilecek.

“Öğrencilerimiz; teknolojiyi hem kullansın hem de üretebilir hale gelsin istiyoruz”

Eğitime ciddi yatırımlar yaptıklarını belirten Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “İstiyoruz ki evlatlarımıza bizim aldığımız eğitimden daha iyi bir eğitim verelim. Öğrencilerimiz teknolojiyle buluşsun. Teknolojiyi hem kullansın hem de üretebilir hale gelsin. Gaziosmanpaşa Belediyemize teşekkür ediyorum. Kodlama eğitimini bilgi evlerinde 5 bin öğrenci ile başlatmış. Önceki gün Adıyaman’daydım. Adıyaman’da inovasyon merkezinin açılışını yaptık. Orada öğrencilerimiz kodlama eğitimine geçmişler. Robot çalıştırıyorlar, robotları kontrol ediyorlar. Hatta bir proje yapmışlar ödül almış. Eğer şoför alkollüyse kontak çalışmıyor. Şoför alkollüyse araç yolda giderken bir şekilde araba duruyor. Patentini aldınız mı dedim. Efendim çalışıyoruz, dediler. Adıyaman'da dahi kodlama eğitimi var” diye konuştu.

“Geleceğin dili, teknolojinin dili kodlama eğitiminden geçiyor”

Önümüzdeki yıldan itibaren birinci sınıftan 12’inci sınıfa kadar kodlama eğitimini vereceğiz diyerek sözlerini sürdüren Yılmaz, “ Kodlama eğitimi şu bakımdan daha önemlidir; geleceğin dili, teknolojinin dili kodlama eğitiminden geçiyor. İnşallah biz de evlatlarımıza daha iyi bir eğitim vermek istiyoruz. Öğrencilerimize tablet bilgisayarlar dağıtıyoruz. Lise ve ortaokuldan başlamak üzere sınıflarımızı akıllı tahtalarla donatıyoruz. Mevzuat eksikliğimiz vardı, o eksikliği giderdik. Yönetmeliği de geçen hafta çıkardık. Dolayısıyla önümüzdeki süreçte bu evlatlarımızın bilgi teknolojilerini kullanmasını bilgi otoyoluna bağlanmasını önümüzdeki dönemde daha da süratlendireceğiz” şekliden konuştu. “ROBOGOP Projesi kapsamında ilk etapta 5 dalda bu eğitimleri vermeyi planladık”

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ise, “Çocuklarımız için yapmamız gereken bir şeyler olduğunu düşündük. Çocuklarımızın geleceğini şekillendirmek adına, onlara bir gelecek hazırlamak adına bu günün, bu çağın, bu dünyanın geleceği olan elektronik ortamları, sanal ortamları onlarla bütünleştirmek ve onlarla yeniden yapılandırmak istedik. Bunun da ana çıkış noktasının yazılım noktasında çocuklarımızı çocukken yetiştirmek, artık kullanıcı olarak değil, çocuklarımızla birlikte yazılım yapmak suretiyle geleceği şekillendirecek beyinler olarak şekillendirmek istedik. İşte bu vesileyle bilgi evlerimiz kapsamında yaklaşık 5 bin öğrenciye ROBOGOP Projesi kapsamında ilk etapta 5 dalda bu eğitimleri vermeyi planladık. Bu yıl başlattığımız bu projeyle birlikte önümüzdeki yıl içerisinde 3 dönem halinde yine bu çalışmaları devam ettirmeyi hedefliyoruz” dedi.


Metin Külünk Gaziosmanpaşalı Gençler ile Buluştu

Ak Parti Gaziosmanpaşa Gençlik Kolları Başkanı Eray Karadeniz öncülüğünde gerçekleştirilen “Genç Kürsü “ programının amacı Gaziosmanpaşa'nın 16 mahallesinde bulunan gençleri bir araya getirerek sistem ile alakalı, gençlerin hem soru sorma, hem de sorularına cevap alma imkanı bulmalarını sağlamak olduğu belirtildi.

Gopark Sosyal Tesislerinde düzenlenen ,Genç Kürsü Programında,anayasa değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı sistemi anlatıldı. Ak Parti Gaziosmanpaşa Gençlik Kolları Başkanı Eray Karadeniz Konuşmasında; Geleceği yaşayacak olan biz gençleriz. Bu yüzden referandum çok önemli. İstikrarın, huzurun devam etmesi için hedeflerimizin gerçekleşmesi için hep birlikte EVET diyeceğiz. Bu çalışmalarımız da 16 Nisan’a kadar çalmadık kapı bırakmayacağız.Her zaman sorumluluğumuzun bilincinde olup sahalarda olacağız.Bugünkü ortama baktığımız da sadece hayır diyenlere bakarak da karar vermek mümkün,Tüm genç kardeşlerimi EVET demeye davet ediyorum .''Bizler köklü, kadim bir medeniyetin zengin bir kültürün mirasçılarıyız. Bizler, büyük bir milletin evlatlarıyız dedi.Türk gençliğinin ümit vadeden bir gençlik olduğunu vurgulayan Karadeniz, gençliğin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye'yi daha ileri safhalara taşıyacağını kaydetti.

'Genç Kürsü' programında gençlere seslenen AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, yeni sistemle birlikte Türkiye’nin gelecek yüzyıla nasıl hazırlanması gerektiğini anlattı. Külünk “Konuşulan mesele 18 maddelik bir hukuk tekniği meselesi değildir. Mesele gelecek yüzyılda hangi dinamikler üzerinden hareket edersek varlığımızı güçlü bir şekilde sürdürürüz sorusunun cevabını arama meselesidir. Değişim sistemini cumhurbaşkanına verilen yetkiler, parlamentonun denetim yetkisini konuşmaktan öte devletimizin bekası açısından doğrudan ilgilendiren yeni bir çağı doğru anlayacak Türkiye’yi nasıl inşa ederiz bunu düşünmeliyiz. Bu da güçlü bir hükümet sistemi ile gerçekleşir” dedi.Türkiye'nin 15 yılda nereden nereye geldiğine, kalbinde zerre vicdanı olan herkese şunu sorması lazım. '15 sene öncesinin Türkiye'si, demokrasi olarak, istikrar olarak neredeydi bugün nerede?' Geldiğimiz bu büyük kırılma ve gideceğimiz istikamette kimler yolumuza taş koydu. Kimler sesimizi kısmaya çalışıyor. Kimler ihanet şebekeleri ve maşalar, bu ülkenin geleceğine nesline kast etmeye çalışıyor. Bunu görmemiz lazım. 16 Nisan bu istikamette tam da bu istikamette bugün sahip olunan güçlü liderliğin yanıltmaması gereken resim. Tam da bu düzenleme bugün Cumhurbaşkanından sonrası için geçerli. Bu ülkenin başında öyle bir lider var ki? Belediye Başkanı olduğundan bugüne kadar oturduğu makamlardan güç alan değil güç veren lider oldu. şeklinde konuştu.

Külünk;Bugün Cumhurbaşkanının tek taraflı meclisi feshetme yetkisi olduğunu ancak yeni düzenleme ile bunun ortadan kalkacağını kaydederek konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu anayasa ile Cumhurbaşkanı tek başına meclisi feshedemez. Eğer bu anayasa geçtikten sonra meclisi feshetmek isterse kendisi de fesholur. Bunu bilmeniz lazım. 16 Nisanın ne kadar önemli olduğunun bilincinde, Allah'ın izniyle gereğini yapacak. Yeter ki genç nesil olarak sizler sloganik bakmayın, şiddete yönelmeyen, fikir sahibi olun. Karşınızdaki muhatabı fikirlerle kuşatın, gönüllerini, zihinlerini kuşatın. Büyük Türkiye idealini bu hakikat üzerine kurgulayın."Dedi.

Gençlik kolları başkanı Eray Karadeniz'in ev sahipliği yaptığı Programa,Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk,Ak Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Av.Şahin Pirdal,Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta,Meclis üyeleri,Beleye Başkan Yardımcıları,ve çok sayıda Gaziosmanpaşalı gençler katıldı.


Gaziosmanpaşa’lı İşadamlarıyla Buluştu

Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin düzenlediği yemekli toplantıya Bakan Özhaseki ile birlikte Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, GOPSİAD Başkanı Ziya Doyuran ve aralarında kadınların da bulunduğu çok sayıda iş insanı katıldı. Toplantıda konuşan GOPSİAD Başkanı Ziya Doyuran, ilçede sanayi kuruluşlarının bulunduğu alanın kentsel dönüşüm kapsamına alındığını belirterek, kendilerine taşınmaları için süre verilmesi ve yer gösterilmesi gerektiğini ifade etti.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ise konuşmasında sanayi kuruluşlarının bulunduğu alanda gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm çalışmalarının iş adamları ve sanayicilerle yapılacak görüşmelerle yapılacağını kaydetti.

İstanbul’da deprem riski bulunduğunu belirten Bakan Özhaseki ise amaçlarının insanları korkutmak değil, hayat kurtarmak olduğunu belirtti. Bakan Özhaseki kentsel dönüşümün önemini anlayamayan bazı belediyelerin hala çiçekle böcekle uğraşmaya devam ettiği eleştirisini getirdi. Bakan Özhaseki, Gaziosmanpaşa’da kentsel dönüşüm alanı içerisinde kalan sanayi kuruluşlarının taşınması için İstanbul içinde rezerv alan olmadığını sözlerine ekledi.


İçişleri Bakanı Soylu Gaziosmanpaşa'da

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu gün Gaziosmanpaşa'da önce miting yaparak halk ile buluştu sonrasında Gopark Grand Salonda İş adamları ve Sivil Toplum Örgütleri ile buluştu.

İçişleri Bakanı Soylu Gopark Grand Salonda Gaziosmanpaşa' nın "STK" ve Kanaat Önderleri ile buluşup güçlü ve kudretli bir TÜRKİYE için 16 Nisan' da yaplıcak oylan Anayasa referandumunda evet dememiz için bir çok sebep var diyerek konuşmasına devam etti.

Bakan Soylu TÜRKİYE Yüz Yıllardır Dünya' nın ve Bölgenin neresinde olursa olsun haksızlığa zulme uğrayan DİNİ, MEZHEBİ ve SİYASİ görüşü ne olursa olsun herkese kucak açtı, Herkesin yardımına koştu bu yardımlar kimi zaman madden kimi zaman manen hep oldu ve halen daha bu yardımlarımızı sürdürüyoruz dedi.

Bakan Soylu CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu benim söylemek istediğim ve söyleyemediklerimi söyleyerek inan AK Parti Hükümetinin neden referandumda EVET dememiz gerektiğini daha iyi anlatıyor Kılıçdaroğlu bir radyo programında düşün bir ülkenin Başbakanı başka partiden Cumhurbaşkanı başka bir partiden ozaman ne olur kaos olur diyerek referandumun ve Anayasa değişikliğinin ne kadar gerekli olduğunu görüyorsunuz dedi.

Bakan Soylu güçlü TÜRKİYE icin Güçlü bir yönetime ihtiyaç var bunun için 16 Nisan'da yapılacak olan referandumu anlatmak için Gaziosmanpaşa' da şu an konuşuyor.

Haber. Foto. Yalçın Arıcı


|<1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9>|

Adres: Merkez Mh. Eyüp Cd. No: 3 34245 Gopark Tesisleri
Gaziosmanpaşa / İSTANBUL
Tel: (0212) 614 43 17 • Faks: (0212) 614 49 48